Nasza misja

Przedszkole The Treehouse to polsko-angielska placówka oświatowa. Naszym głównym celem jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, tak aby język angielski od najwcześniejszych lat stał się częścią ich codziennego życia.

Nasi przedszkolacy już po przekroczeniu progu przedszkola witają się angielskim „Hello” i zaczynają całodzienną przygodę z językiem angielskim aż do popołudniowego „Good bye”.

Wykwalifikowani angielskojęzyczni nauczyciele oswajają dzieci z angielskim w trakcie każdej codziennej czynności jak i w różnorodnych grach, zabawach, wyliczankach i piosenkach.

Język angielski towarzyszy dzieciom we wszystkich zajęciach przedszkolnych: malujemy, lepimy, gimnastykujemy się, liczymy i czytamy w języku angielskim. Codzienne zajęcia z native speakerem wzbudzają u dzieci potrzebę poznawania i używania angielskich słów i zwrotów. Towarzyszący dzieciom język angielski o każdej porze dnia i przy każdej czynności sprawia, iż umysł dziecka chłonie nowy język w sposób naturalny tak jak w rodzinach dwujęzycznych.

Od dwóch lat nasza oferta edukacyjna została wzbogacona o naukę języka hiszpańskiego. Zajęcia prowadzone są przez rodowitą Kubankę Marię Rodriguez, która wprowadza dzieci w świat języka hiszpańskiego łącząc doświadczenie pedagogiczne z zamiłowaniem do muzyki.

Program

W naszym przedszkolu polsko – angielskim w Łomiankach realizowane są równolegle dwa programy nauczania: program nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz program wychowania przedszkolnego w języku polskim. Kadra nauczycielska co roku przygotowuje roczny plan pracy dla poszczególnych grup wiekowych oraz dobiera odpowiedni zestaw podręczników.

Ponadto nasi nauczyciele pracują z dziećmi w oparciu o wspólnie stworzony program autorski. Głównym jego celem jest przede wszystkim wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci i kształtowanie ich osobowości poprzez wzbudzanie w nich dociekliwości poznawczej, potrzeby poszukiwania wartości, celów życiowych i miejsca na świecie. Pracując nad programem autorskim nasza kadra nauczycielska wybrała następujące motto:

Gdybym mogła od nowa wychowywać swoje dziecko

Gdybym mogła od nowa wychować swoje dziecko, zbudowałabym najpierw jego wiarę w siebie, by dopiero potem zbudować nasz dom.
Częściej malowałabym z nim, niż groziła mu, gdyby coś zmalowało, a zamiast ustawicznie pouczać, uczyłabym je nie ustawać.
Nie troszczyłabym się tak o jego spóźnienia, lecz starała się nie spóźniać z okazaniem mu troski. Nie dbałabym też o to, by zawsze wiedzieć lepiej, lecz lepiej wiedziała, kiedy o nie zadbać.
Wybralibyśmy się na więcej wspólnych wypraw i wyprawili z wiatrem więcej latawców.
Przestałabym bawić się w ważniaka i traktowała zabawę z nim poważnie.
Przebieglibyśmy więcej pól i częściej spoglądali w gwiazdy,
Nie gromiłabym go bezwzględnym spojrzeniem, lecz tuliła bez względu na wszystko.
W żołędziach starałabym się widzieć dęby,
Mniej byłabym dla niego twarda, by bardziej emocje utwierdzać.
I tak, zamiast wykształcić w nim miłość do potęgi, przekonałabym je o potędze miłości.

Diane Loomans „If I Had My Child to Raise Over Again”

Realizowane w naszym przedszkolu programy nauczania są zgodne z dyrektywami Ministerstwa Edukacji i Sportu. Nadzór nad edukacją prowadzi Kuratorium z siedzibą w Warszawie.

Nasza kadra

Przedmiotem pracy naszego zespołu jest nie tylko opieka i nauczanie. Wierzymy, że aby wykształcić człowieka szczęśliwego potrzeba więcej. Dlatego każdego dnia inspirujemy, pobudzamy pasje i rozwijamy talenty młodych ludzi.

Nasi nauczyciele to zaufany zespół, młodych i doświadczonych pedagogów, którzy są z nami związani od lat. Praca z dziećmi jest ich pasją, dlatego swoje wykształcenie pedagogiczne chętnie uzupełniają na studiach podyplomowych i szkoleniach, aby jeszcze trafniej rozpoznawać drzemiące w każdym dziecku możliwości. Ich codzienna praca to wspieranie dzieci w procesie poznawczy, rozwijanie ich kreatywności i samodzielności, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego podejścia do potrzeb każdego wychowanka.

Swoją wrażliwością, ciepłem i cierpliwością zjednują sobie wszystkie dzieci, a profesjonalizmem budują zaufanie wśród rodziców.
Nasz zespół sprawia, że każdy dzień w przedszkolu The Treehouse to dla dziecka nowa, fascynująca i wartościowa przygoda.

Izabela Aronowska

Izabela Aronowska

nauczycielka - wychowawczyni, dyrektor d/s pedagogicznych

MARTA HACHAJ

MARTA HACHAJ

nauczycielka-wychowawczyni

Maria Rodriguez

Maria Rodriguez

nauczycielka języka hiszpańskiego

Kinga Bartkiewicz

Kinga Bartkiewicz

animatorka zajęć w języku angielskim / art activities

Małgorzata Stolarczyk

Małgorzata Stolarczyk

nauczycielka - wychowawczyni

NATALIA FALENCKA

NATALIA FALENCKA

asystentka nauczyciela

Ewa Wieszczek

Ewa Wieszczek

Sylwia Olszówka

Sylwia Olszówka

założycielka i dyrektorka przedszkola

Karolina Szwenger-Tchorek

Karolina Szwenger-Tchorek

założycielka i dyrektorka przedszkola

Zespół naszych nauczycielek swoim doświadczeniem i wiedzą wspiera Pani Izabela Aronowska – specjalistka d/s nadzoru pedagogicznego oraz wychowawczyni jednej z grup przedszkolnych.

Nasz zgrany zespół tworzą również tak ważne osoby jak Panie kucharki: Małgosia i Nina oraz dbająca o czystość naszych sal – Pani Agnieszka.

Nad sukcesami i rozwojem naszych podopiecznych czuwa również cały sztab kadry prowadzącej zajęcia dodatkowe:

Pani Marta Hachaj – zajęcia umuzykalniające, Pani Magda Furdal – gimnastyka korekcyjna, Pani Dorota Fogl- nauka tańca.

Organizacja

Czas pracy przedszkola

Przedszkole The Treehouse jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 18.00. Pracujemy 12 miesięcy w roku.

 

Lipiec i sierpień jako miesiące letnie i wakacyjne są wypełnione zajęciami odbywającymi się na świeżym powietrzu. Mnóstwo zajęć ruchowych, zabaw w ogrodzie pozwala dziecku cieszyć się atmosferą wakacji, a jednocześnie płynnie wchodzić w rytm pracy przedszkola.

 

Dwa ostatnie tygodnie sierpnia to dwutygodniowy bezpłatny okres adaptacyjny dla nowo zapisanych przedszkolaczków. Do końca sierpnia nowi przedszkolacy mogą wraz z Rodzicem lub Opiekunem stopniowo wdrażać się w życie przedszkola, zawierać pierwsze znajomości z rówieśnikami, poznać zasady działania przedszkola, tak aby z pierwszymi dniami września rozstanie się z Rodzicami było łatwiejsze.

Plan dnia

 • 7.00 Dzieci schodzą się do przedszkola. Czas na zabawę.
 • 8.30 – 9.15 Rozpoczynamy śniadanie.
 • 9.30 Poranna toaleta i rozchodzimy się do swoich sal na zajęcia.
 • 9.30 – 12.30 Rozpoczynamy blok zajęć dydaktycznych: plastyka, język angielski, zajęcia gimnastyczne, umuzykalniające i taneczne, zajęcia artystyczne w języku angielskim, zajęcia w języku hiszpańskim. Wychodzimy do przedszkolnego ogrodu.
 • 12.30 – 13.30 Czas na obiad.
 • 13.30 – 14.00 Starsze dzieci rozpoczynają zajęcia z języka angielskiego oraz z języka hiszpańskiego. Maluszki udają się na poobiedni odpoczynek.
 • 14.00 – 15.00 Poobiedni odpoczynek – czas na sen, wyciszone zabawy, czytanie bajek.
 • 15.00 – 15.15 Pierwszy podwieczorek.
 • 15.30 – 17.00 Czas zabaw samorzutnych, indywidualnej pracy z dziećmi. Zajęcia dodatkowe.
 • 17.00 – 17.15 Drugi podwieczorek.
 • 17.15 – 18.00 Zabawy dowolne, indywidualna praca z dziećmi.

Zajęcia dodatkowe (taniec towarzyski, gimnastyka korekcyjna, ceramika, Zumbatomic, szachy, zajęcia logopedyczne, religia). Popołudniowe wyjście do przedszkolnego ogrodu (od kwietnia do końca października).

Posiłki

W trosce o zdrowy rozwój naszych podopiecznych oferujemy cztery zdrowe, zbilansowane posiłki przygotowywane na miejscu, w przedszkolnej kuchni:

– śniadanie (zupa mleczna, wybór płatków śniadaniowych, kanapki z wędliną, serem żółtym, twarożkiem, pastą jajeczną, warzywa sezonowe), herbata owocowa

– obiad z dwóch dań (zupa, drugie danie mięsne lub jarskie oraz warzywa gotowane, surówki), herbata owocowa, sok, woda

– pierwszy i drugi podwieczorek (kanapki, zapiekanki, domowe ciasta, desery mleczne, owoce/warzywa) herbata owocowa, sok, woda

Dzieci codziennie otrzymują świeże owoce i warzywa, są zachęcane do próbowania nowych potraw.

Kalendarz wydarzeń

Przedszkole The Treehouse oferuje bogate kalendarium imprez i uroczystości przedszkolnych. Każdego roku bardzo uroczyście obchodzimy Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka. Nasi Wychowankowie wystawiają przedstawienia w języku angielskim i polskim.

Każdego miesiąca czekają na dzieci artystyczne atrakcje: wycieczki, przedstawienia teatralne, bale, eksperymenty naukowe z Szalonym Naukowcem, wizyty ciekawych zwierzątek z ich opiekunami oraz spotkania z ludźmi sztuki.

Rok przedszkolny kończymy wielkim rodzinnym piknikiem w przedszkolnym ogrodzie.

Opinie rodziców

Opłaty

Wpisowe – Jest to jednorazowa, bezzwrotna opłata, wpłacana przelewem na konto przedszkola w dniu podpisania umowy, w wysokości 1000 pln
Czesne – opłacane jest z góry, przelewem na konto przedszkola, do piątego dnia każdego miesiąca, w wysokości 1850 pln

Dla Rodzeństwa:
10% zniżki na czesne dla drugiego i kolejnego dziecka
50% zniżki na wpisowe dla drugiego i kolejnego dziecka

Nr konta przedszkola: BANK PEKAO S.A. XVIII Oddział w Warszawie, 2 Filia w Łomiankach, ul. Warszawska 85
Nr rachunku: 56 1240 2063 1111 0010 0059 3592

Kontakt

Polsko-Angielskie Przedszkole Niepubliczne The Treehouse
ul. Kusocińskiego 3A, 05-092 Łomianki (zobacz mapę dojazdu)

tel. 22 751 65 55 | 602 173 241 / 602 615 261
e-mail: treehouse@op.pl
NIP: 118-16-94-589

Przedszkole The Treehouse mieści się przy cichej, spokojnej ulicy naprzeciwko szkoły podstawowej w Łomiankach, 15 minut od centrum Warszawy. Do dyspozycji dzieci mamy duży, komfortowy budynek, otoczony pełnym zieleni i zabawek przestronnym ogrodem. Przedszkole wpisane jest do ewidencji placówek niepublicznych w Gminie Łomianki pod nr 5. Rok założenia: 2003.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!